Jdi na obsah Jdi na menu
 


Armytek Prime C2 Magnet USB, jedna z nejlépe vybavených svítilen současnosti.A

6. 4. 2019

Je to jen několik dnů, co se mi dostala do rukou tato vskutku ultimátní svítilna, jen v rychlosti malý výčet schopností: 1950 LED lumenů, magnetické nabíjení, díky magnetu drží na ocelových předmětech, pokročilé ovládání, prémiová LED CREE XHP 35 a desetiletá záruka. Přestože je světelný kužel spíše široký, dosvítí cca 200 metrů.

V balení je kromě svítilny i článek Armytek 3200mAh, textilní pouzdro na opasek, ocelový klips, nabíjecí kabel, náhradní těsnící O kroužky a manuál.

Tělo svítilny je pogumované, drží se příjemněji než konkurenti s povrchovou anodizací, mechanická odolnost zůstává však otázkou. První drobné oděrky se mi podařilo udělat už při prvním nasazení klipsu.

První dojmy jsou skvělé, široký kužel příjemně osvětluje blízké a díky velkému výkonu i vzdálenější okolí, zvláště přiíemný je teplejší odstín světla s potlačením modré složky. Ve srovnání s Nitecore EC20 je Armytek o poznání menší a ačkoli nemá žádně rýhování, drží se jistě. Prvním drobným nedostatkem je absence poutka na zápěstní šňůrku, tím druhým je trochu ošizený klips, který má poutko nahradit. 

C2 má celou řadu režimů pro všechny situace. Jejich ovládání je zpočátku poněkud zmatečné, nicméně řešení Armyteku považuji za přijatelné, jak ovládat tolik režimů.

Tělo: mechanické zpracování je výborné, závity přesně řezané, u hlavy jsou anodizované obdélníkové závity, v patě taktéž, ale neanodizované. Výrobce počítá s tím, že uživatel bude svítilnu dobíjet přiloženým kabelem a nebude baterku rozšroubovávat příliš často, v takovém případě bych doporučil používat závit u hlavy, který má delší životnost. Tělo působí robustně a spolehlivě, matná pogumovaná povrchová úprava je neklouzavá, jen je oproti klasické anodizaci výrazně náchylnější na poškození, například od přiloženého klipsu na opasek.

Upozornění! Vzhledem k velkému odběru svítilny v maximálním režimu nelze použít jakékoli články 18650. Musí to být nechráněný článek, který utáhne odběr minimáně 6 Ampér! Jiné články můžete zničit. Takto jsem zničil i jinak osvědčený článek panasonic NCR18650B 3400mAh.

Režimy a výkony jsou po ztrátách na optice a s přiloženým článkem 18650 3200mAh.

Turbo 2          1700lm/1h

Turbo 1          950lm/1,7h

Main 3           420lm/4h

Main 2           180lm/10,5h

Main  1          35lm/50h

Firefly 3         6lm/12 dní

Firefly 2         1,7lm/40 dní!

Firefly 1         0,15lm/200 dní!!!

Strobe 3        1Hz/180lm/52 h

Strobe 2        1Hz/1700lm/5h

Strobe 1        10Hz/1700lm/2h.

Jak můžete vidět, svítilna je opravdu velmi nadstandardně vybavená a efektivita elektroniky je vynikající.

Výhody: celková kvalita provedení i elektroniky a dlouhá životnost, nadstandartní vodotěsnost, příjemná velikost, mnoho režimů, teplý odstín světla, nabíjení, magnetická koncovka, přiložený článek.

Nevýhody: drobné artefakty ve světelném kuželu, vzhledem k výkonu slabší dosvit (za to široký kužel světla), jakoby gumová povrchová úprava je náchylná na poškrábání, ovládání je zvláště ze začátku složité a nepraktické, ocelový klips v balení je hrozný, stejný jako na baterkách za 3 dolary z Číny a při prvním pokusu o nasazení si poškrábete povrch až na kov.

 

Závěrem hodnotím ARMYTEK Prime C2 XHP35 jako skvěle vybavenou svítilnu příjemných rozměrů s magnetickou koncovkou a nabíjením, osobně bych sice více uvítal nabíjení klasickým micro USB kabelem, jaký má většina z nás třeba na telefonu, takto člověk musí opatrovat další kabel. Ale lepší takovéto nabíjení, než žádné nabíjení. Pokud preferujete kvalitu, která není z Číny, v tomto případ je Armytek vyráběn přímo v Kanadě, LED v USA, pak je Armytek značka pro Vás. Pokud preferujete nejlepší poměr kvality, výbavy a ceny, pak bych volil spíše Nitecore, Sunwayman nebo Olight.

Zdar

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář