Jdi na obsah Jdi na menu
 


Termotriko Moira s vysokým límcem a zkušenosti s koupí termotrik všeobecně.

22. 2. 2018

Jednak chodím i v zimě do přírody a taky jsem často v zimě celý den v chladu, takže jsem si chtěl udělat radost kvalitním kouskem vybavení. Po chvíli váhání moje pozornost padla na značku Moira, jednak protože se jedná o českou značku a výrobky jsou šité u nás, ale taky protože termotrika mají vysoký podíl vlny a vlna je prostě pořád do zimy ten nejlepší materiál. Koupil jsem si tedy pánský rolák se zipem a vysokým stojáčkem v gramáži 190, který mi sice byl při zkoušení trochu těsný u krku, ale byl jsem prodavačkou ujištěn, že povolí. Jedná se o dvouvrstvý materiál, kdy vnitřní strana je Moirou patentované umělé vlákno a vnější materiál je vlna. Střih stojáčku mě od začátku štval, po dvou měsících skoro každodenního nošení nepovolil, i když ho po každém praní natahuju. To, společně s cenou 1550kč jsou ale jediné nedostatky. V zimě mě triko udržuje spolehlivě v suchu a když už se při výstupu zpotím, během několika minut zase uschnu, takže technická stránka za 1. Příjemně se nosí, jen někdy elektrizuje, ale to už je vlastnost, se kterou se nedá nic dělat. Co opravdu oceňuji, je odolnost proti zápachu, mohu v něm chodit i tři dny a triko nesmrdí. Odolnost proti zápachu tedy taky za 1. Nicméně vzhledem ke střihu límce a ceně moje další termotriko bude Husky, které má taky vysoký podíl vlny, má lépe střižený límec a stojí cca 1200. Jakmile si ho pořídím, opět zrecenzuji zde.

moira.jpg

 

Všeobecně o termoprádle. Pokud nechcete/nemůžete investovat tisícové částky, ale zároveň jste už pochopili, že bavlna je jako zimní první vrstva naprosto nevhodná, v decathlonu kolem dvou set prodávají základní termotrika. Je to 100% polyester a udrží Vás v suchu, svou funkci tedy plní dostatečně, jen se nenosí tak příjemně a zasmrádne už po jednom dni nošení, jak smrdí po třech asi nemusím rozvádět. Ale jak říkám, pro začátek funkci splní a je nesrovnatelně lepší, než bavlna. Co se polyesteru týče, rychle schne a tak dobře odvádí vlhkost od těla, ale srovnání s vlnou nesnese, vlna sice neschne tak rychle a tak neodvádí vlhkost tak rychle "uměliny", ale zato je to asi jediný materiál, který hřeje (izoluje), i když je navlhlý. Je to přírodní vlákno a už je to tak přírodou zařízeno, asi aby ovcím nebyla zima i když zmoknou :) "Umělina" toto nedokáže, nebo zdaleka ne tak dobře.

O tom, že neoddiskutovatelně nejlepší zimní ponožky jsou právě ty vlněné, asi netřeba příliš hovořit.

Tak hlavně ať jsme v suchu a i zimní pobyt v přírodě si můžeme maximálně užít.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Moira stojí za prd

(Borek, 11. 9. 2020 14:49)

Moira opravdu nestojí za ty peníze. Smartwool za stejny prachy je o dost lepší. Nechám si poradit a zkusím teď na zimu husky, pak dám vědět, jestli to je ono.

Re: Moira stojí za prd

(vlkodlaq, 22. 9. 2020 12:19)

Můžu doporučit husky, 100% vlna už kolem tisícovky.