Jdi na obsah Jdi na menu

Sofirn SP33 V3.0, výkonná a vybavená svítilna pro náročné s menším rozpočtem

12. 1. 2021

Toto není zdaleka první svítilna sofirn, kterou testuji. Tato firma už dokázala, že i v nižších cenových relacích dokáže vyrábět velmi zajímavé a kvalitní kousky. SP33 V3.0 je výrobkem z jejich vyšších řad.

Odkaz na stránku výrobce

 

Rychlý přehled:

Cree XHP50.2 v hlubokém strukturovaném reflektoru

3500 lumenů a dosvit 273 metrů (široký hotspot i halo).

Na výběr ze dvou UI (klasické režimy a stmívání) s jednoduchým přepínáním mezi nimi.

Článek 26650 5500mAh v balení.

Rychlé 2A USB-C dobíjení a další.

Tělo je velmi dobře zpracováno bez výhrad, s odolnou povrchovou anodizací, tvarovaná hlava pro snížení kutálení a profilovaný povrch pro dobrý úchop. Závity jsou výrazné, velmi přesně řezané a anodizované, závity tak trumfnou i ty na nitecore MH12S. Na hlavě je demontovatelný nerezový úderný kroužek, takže sklíčko lze v případě poškození vyměnit (i v tomto směru trumfla nitecore, kde to nelze). Krytka USB konektoru je výborně tuhá a těsní bez výhrad, vodotěsnost dle IPX8 (ponoření až do dvou metrů hloubky). Na patě jsou čtyři výrazné otvory pro zápěstní poutko. Není zde magnet, což je vzhledem k váze pochopitelné, ale že zde není žádný klips mě překvapuje. Ani nelze dodatečně připevnit nějaký jiný.

Svítilna je dobíjecí USB-C kabelem, který má největší výhodu v oboustrannosti, lze dát nabíjet i po tmě. Nabíjení probíhá až dvěma ampérami, takže do plna dokáže i tak velkokapacitní článek nabít za necelé tři hodiny (s 1A nabíječkou to bude trvat přes pět a půl hodiny). Díky přiloženému článku 26650 s obrovskou kapacitou 5500mAh dokáže i vyšší režimy živit nadstandardně dlouho a díky masivnějšímu tělu dokáže i maximální výkon udržet po o něco delší dobu, než menší konkurenti na články 21700 a 18650.

Charakter světelného kuželu: jak hotspot, tak i halo jsou nadstandardně široké a scénu nasvítí velmi příjemně a rovnoměrně. Přechod mezi hotspotem a halo je velmi plynulý a díky strukturovanému reflektoru bez rušivých artefaktů. Teplota chromatičnosti světla je 5000K (denní bílá, je to kompromis mezi výkonem a věrným podáním barev).

 

Ovládání je uzpůsobeno na dvě různá UI (uživatelská rozhraní), první má klasické režimy, druhá má na místo režimů plný rozsah 1-3500 lumenů, podržením tlačítka se výkon snižuje a zvyšuje.

Režimová UI: kliknutím zapneme v naposledy použitém režimu s výjimkou ultralow 1 lumen, turbo a strobo. Dvojklikem spustíme turbo, podržením ultralow 1 lumen. Podržením při zap. sv. přepínáme režimy. Čtyřklikem při vyp. sv. svítilnu zamkneme proti nechtěnému zapnutí, ale funguje momentary on/off 1 lumen (zde je chyba v návodu, ten uvádí 10 lumenů). Při použití můžeme rychle přepínat mezi maximálním výkonem a námi nastaveným výkonem, což je velmi praktické. Při zap. sv. dvojklikem přepneme do turbo, dalším klikem přepneme do předchozího režimu/výkonu. Ideální pro průzkumy a noční procházky.

Přepnutí na plynulou UI: při zap. sv. 4x klikneme.

Plynulá UI: Vše je stejné jako u režimové UI, jen podržením tlačítka při zapnuté sv. výkon plynule stoupá a dalším podržením klesá. 

Výkon a výdrž na článek 5000mAh (výdrž s přiloženým článkem je tedy ještě o 10% delší):

obzor-sofirn-sp33v3.0-review-02.jpg

 

Výhody: Je to hlavně velmi dobrá kvalita a výkon za velmi dobrou cenu, dva různé způsoby ovládání se snadným a rychlým přepínáním mezi nimi (ale upřímně jsem si natolik oblíbil plynulou UI, že tu režimovou už ani nepotřebuji), velkokapacitní zátěžový článek v balení a USB-C rychlé dobíjení.

Nevýhody: absence klipsu a v balení mohlo být alespoň jednoduché pouzdro, pro někoho může být nevýhodou větší velikost a váha, ale to je dle mého názoru malá daň za výkon a výdrž a pořád platí, že SP33 V3.0 je příjemně kompaktní světlo.

 

Závěrem mohu Sofirn SP33 V3.0 doporučit jako velmi kvalitní a velmi vybavenou, přesto stále na používání jednoduchou svítilnu s velkým výkonem a nadstandardní výdrží, s praktickým a rychlým USB-C dobíjením, vhodnou všude tam, kde je potřeba větší výkon a delší výdrž a zároveň není požadavek na miniaturní výbavu.

 

Moje hodnocení v segmentu středně velkých výkonných svítilen je vynikajících 98%!

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kraken - slušná

22. 1. 2021 10:35

Na popud tvé recenze jsem si už před roky koupil nitecore ec20 a jsem nadmíru spokojený, ale pokud bych někdy doplňoval výbavu, asi by to bylo něco jako toto, velký výkon s větší baterkou, zároveň ještě pořád vcelku kompaktní velikost. Je teda větší než ec20, ale tady bych to asi oželel.
Jinak tvůj blog sleduju už přes 5 let, baví mě, ale mohl bys udělat recenzi i dalšího vybavení, třeba sekery, mačety, stan, spacák atd, pořád se točíš hlavně kolem baterek (nejvíc) a nožů, což je fajn, ale chtělo by to rozšířit pole působnosti :) Měj se.

Vlk - Re: slušná

15. 2. 2021 16:02

Díky :) Webátko je poněkud holátko, dělám, jak umím, je to pořád jen koníček a času je málo, ale vynasnažím se. V plánu je sekera, batoh a pilka. Co přinese budoucnost, se sám nechám překvapit..

Brumla - Ano!

15. 1. 2021 16:23

Takovou chci už roky!! Konečně něco s pořádnou baterkou! Ani ta velikost není tak hrozná (ty rozměry mohly být v recenzi, ať se nemusím překlikávat jinam), ale přesto díky za tip, našel jsem ji za nějakých 1500, je to dost, ale je to přesně to, co chci.