Jdi na obsah Jdi na menu
 


pouzdro na firesteel

26. 6. 2013

Mnoho z nás používá firesteel a určitě se některým, tak jako mě, stalo, že se materiál křesadla vlivem vlhka či kontaktem s některými látkami začal rozpadat na šedý (nepoužitelný) prach, nebo minimálně začal oxidovat (vypadá jak prožraný od červotoče, teda křesadlotoče ). Dá se tomu zábránit ukládáním v uzaviratelném sáčku či natíráním, no zkusil jsem něco jiného.
 

 

Prodávají se (poměrně draze) křesadla přímo ve šroubovacím pouzdře, které trvale chrání materiál před oxidací apod. Vzhledem k tomu, že křesadlová tyčka stojí pár peněz, napadlo mě udělat si takový nějaký podobný podomácku. Po chvíli úvah moje pozornost padla na staré nefunkční plnící pero. Rozmontoval jsem jej, vymontoval část s hrotem a vlepil do vzniklé dutinky křesadlovou tyčku a kousek plastu s očkem na pověšení. Nechal zaschnout, ještě závit opatřil těsnícím o kroužkem a pouzdérko je hotovo. Sice trochu zbytečně velké (ano, jsem minimalista), zato skoro zadarmo a za chvíli hotové. Navíc se mi to i celkem líbí, kovová vodotěsná dutinka je krytá dřevem a takto můžu křesadlo jakkoli a kdekoli skladovat po mnoho, mnoho let bez poškození. 

 

dscn3667.jpg 

 

dscn3668.jpg 

 

dscn3666.jpg

 

Větší velikost a váha je sice na nošení nevýhoda, na druhou stranu větší a těžší věci se hůř ztrácejí a lépe hledají
 

 

Podobným způsobem se dají porůznu skloubit psací potřeby a potřeby do lesa

 

 

náklady: křesadlová tyčka cca 50kč, ostatní 0. Čas cca 5minut (i s hledáním vhodného materiálu)

 

 

vlkodlaq

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Taky mám..

(Brumla, 17. 1. 2014 15:36)

Taky jsem si takovej udělal z futrálku na diamantovej vrták, no ten vlkodlaqův je asi pěknější. Tím jsem chtěl říct, že nemusí být zrovna psací potřeby, vhodných futrálků je víc, no kdo má k dispozici soustruh, tak si nejlepší futrálek vytočí z nerezu nebo z hliníku.